Skip links

Başarı Hikayeleri:

KORDSA

İmalat ve Kimya Endüstrisinde Sürekli İyileştirmeyi ve Kalite Standartlarını Dijital Olarak Yönetin

Lastik ve inşaat güçlendirme ile kompozit teknolojileri pazarlarında global bir oyuncu olan KordSA, lastik, mekanik kauçuk ürünler, dokuma, halat ve halat pazarları için naylon ve polyester endüstriyel iplikler, kumaşlar ve tek kordlar üretmekte ve tedarik etmektedir.

Lastik güçlendirme teknolojileriyle dünyadaki her 3 otomobil lastiğinden 1'ini ve her 3 uçaktan 2'sini güçlendiren Kordsa, konstrüksiyon güçlendirme teknolojileri, uçak gövdesi, motor ve kompozit teknolojileri ile kanatlar.

Zorluklar

Kalite, Chattanooga Tennessee'de faaliyet gösteren Kordsa USA'nın önemli bir parçasıydı (ve hala öyle). Şirket değişen standartlara uyuyordu ve ISO bunlardan biri.

  • Diğer görev veya faaliyetlere bağlı olarak ofis kağıdı ve Microsoft Office yazılım ürünlerinde uyum sağlanıyordu.
  • Bu görevler ve faaliyetler dijital olarak kaydedilmiyor ve takip edilmiyordu.
  • Bilgi basitçe farklı departmanlara ve ekip üyelerine dağılmıştı.
  • Kalite belge yönetimi, müşteri şikayet yönetimi, Düzeltici ve Önleyici Faaliyet (DÖF) ve uyumla ilgili diğer görevler farklı ortamlarda yürütülüyordu.
  • Tüm görevleri yönetmek ve izlemek için merkezi bir sisteme ihtiyaç vardı.
  • ISO ve mevzuat uyum süreçlerine ilişkin tüm atamaları, görevleri ve faaliyetleri içeren entegre bir iş platformuna ihtiyaç duyuldu.

#qdms & eba

Çözüm

eBA sistemi, uyumluluk için günlük ve karmaşık operasyonel faaliyetleri ele almak üzere devreye alındı. eBA çözümü, gerektiğinde daha fazla yapılandırılabilen çok esnek bir ortam sağlar..

QDMS, kaliteyle ilgili operasyonlarla ilişkili iş akışlarını etkin bir şekilde yönetmeye yardımcı olacak şekilde yapılandırıldı

İmplementasyon Süresi

1
Ay

*tüm veriler/gereksinimler sağlandıktan sonra

Sonuç
05

1

Kalite ile ilgili iş operasyonlarının yönetiminde artan verimlilik

2

Tüm alanlarda kalite güvence verilerini doğru bir şekilde yakalayabilir

3

Personelin hesap verebilirliğini ve etkinliğini artırmak için kalite güvencesi, uygunluk işlemleri ve kalite belgelerinin denetim izi sağlandı

4

Yıllık ISO denetimlerini ve diğer düzenleyici denetimleri geçmeyi kolaylaştırır


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/aks1aeozumcom/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/aks1aeozumcom/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107